Filtruj według

Kolor

Kolor

Sznurek polipropylenowy

Twórcy różnego rodzaju tekstyliów mają prawdziwe pole do popisu, jeśli chodzi o użycie sznurków. Wiele ubrań wymaga zastosowania ściągaczy, wiele toreb i plecaków zawiązuje się na sznurek, wiele modeli butów posiada sznurówki. Zastosowanie kolorowych, estetycznych sznurków polipropylenowych daje możliwość zamienienia prozaicznego udogodnienia w prawdziwą ozdobę danej rzeczy. Średnice 4 i 5 mm doskonale odnajdują się w wykończeniach krawieckich jak sznurki do bluzy. Za to sznurki PP !0 mm często znajdują zastosowanie w dekoracjach domów czy ogrodów.

Sznurek PP Polipropylenowy - Tekstylek.pl

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Dlaczego właśnie sznurek polipropylenowy (PET)?

Uzasadnień takiego wyboru jest wiele, ale najważniejszym wydaje się uniwersalność tego materiału. Polipropylen to jedno z najpopularniejszych tworzyw sztucznych. Jest on jednocześnie wytrzymały i subtelny – nawet sznurek o średnicy 2 mm poradzi sobie ze sporym obciążeniem, a 5 mm jest już bardzo trudny do przypadkowego urwania. Przy całej swej odporności na uszkodzenia, linka pozostaje miękka i wygodna w obróbce. Można ją sklejać, spinać, zszywać, wiązać w estetyczne węzły, zaplatać, owijać nią różne przedmioty, łączyć z wieloma materiałami i robić wszystkie inne rzeczy, które przyjdą do głowy kreatywnemu twórcy. Dostępne w naszym sklepie sznurki polipropylenowe mają różne grubości i kolory, dzięki czemu na pewno znajdziesz taki, jakiego potrzebujesz.

Sznurki polipropylenowy w branży tekstylnej

Twórcy rękodzieła często i chętnie sięgają po różnego rodzaju sznurki. Ich zastosowanie jest tak szerokie, że przydają się w niemal każdej pracowni artystycznej. Co charakteryzuje oferowane przez nas sznurki polipropylenowe i jak możesz je wykorzystać?

Projekty DIY a sznurek polipropylenowy

Moda na własnoręczne tworzenie przydatnych domowych gadżetów i zabawek ma się coraz lepiej. Miłośnicy takich projektów zwykle mają pod ręką solidny zapas różnych sznurków. Można nimi nie tylko estetycznie łączyć elementy przedmiotu. Cieńszy sznurek polipropylenowy (2 mm) może zastąpić nici podczas szycia zabawek, a nawet ubrań, aby nadać im niepowtarzalnego charakteru. Ze sznurka 5 mm da się wykonać wiele zabawek i ozdób oraz przydatnych przedmiotów codziennego użytku, takich jak miękkie koszyczki, torby czy dywaniki.